ROLEDA MAKİNA, yapı sektöründeki geçmişte kazandığı birikimini çelik yapılardaki tecrübe ve deneyimi ile birleştirerek, gerek konvansiyonel çelik yapılar gerekse geleneksel yapım sistemlerini proje hizmetleri ile birlikte gerçekleştirmektedir.

Bünyesinde bulundurduğu proje grubu ile  yapımına aday olduğu çelik yapıların yapımını  “ Tasarla ve yap  (Design and Built) “ modeline uygun şekilde  gerçekleştirmektedir. Diğer bir deyişle ROLEDA MAKİNA , çelik yapılar ile ilgili olarak bir imalatçı yapım firmasının ötesinde bir mühendislik firması niteliğinde kendisini geliştirmiştir. Bu hali ile talep sahiplerine,  tasarım, imalat , montaj hizmetleri yanında mühendislik danışmanlığı da yapmaktadır.

Özellikle son dönemlerde , işveren ve mimarların yüksek oranda talep etmekte olduğu  büyük açıklıklı, çift eğrilikli kafes kabuk, gergili yapı çözümleri çelik yapılar alanındaki faaliyetlerimizde önemli yer tutmaktadır.

ROLEDA MAKİNA, ürettiği çelik yapıları ulusal ve uluslararası standartlara uygun olarak ve yüksek mühendislik metod ve teknolojilerini  uygulayarak gerçekleştirmektedir.

  • Yapı emniyeti,
  • Üretim ve montaj kolaylığı,
  • Toplam ekonomi kriterlerini bir arada değerlendirerek optimum  çözümleri oluşturmayı en önemli prensip edinmiştir. Bu amaçla, ROLEDA MAKİNA’ nın yapımcı kimliği ile edinmiş olduğu uygulama pratikleri de bu optimum sonuca varmayı kolaylaştıran en önemli bir unsur olmaktadır.

Üretim , sistemin tüm parçalarının fabrika ortamında üretilmesi  ve buna bağlı endüstriyel kalite güvencesini  içerir. Hepsi standartlara ve şartnameler göre yapılır ve belgelendirilir. Şantiye üretimleri ve tüm uygulamaları da benzer şekilde kontrol edilir.